Decyzja URE ws. podwyżek prądu

Redakcja
2019-12-18

Urząd Regulacji Energetyki podjął decyzję ws. taryf energetycznych na przyszły rok. Klienci Tauronu zapłacą za rachunek ok. 9 zł więcej. Wnioski o podwyżki pozostałych trzech spółek (PGE, Energa i Enea) nie zostały zatwierdzone, co oznacza, że od 1 stycznia stosowane będą taryfy z 2018 roku.

Decyzja URE ws. podwyżek prądu

Nie oznacza to jednak, że odbiorców prądu od tych spółek nie dotkną podwyżki w przyszłym roku. Prezes URE Rafał Gawin zaznaczył, że zatwierdzone zostały taryfy dystrybucyjne wszystkich dystrybutorów i taryfa przesyłowa. W przeliczeniu na rachunek przeciętnego gospodarstwa domowego oznacza to wzrost o 0,80 - 1.80 zł/m-c. Zatwierdzony został natomiast tylko jeden wniosek o podwyżkę stawki za energię elektryczną.

- W przypadku pozostałych sprzedawców z urzędu (PGE, Enea, Energa) nie wydaliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, decyzji odmownej. Poinformowaliśmy przedsiębiorstwa o zakończeniu postępowań dowodowych. Przedsiębiorcy mają prawo przejrzeć dokumentację, przedstawić nowe dowody. Mogą skorygować swój wniosek taryfowy, przedstawić nowy - powiedział Gawin podczas konferencji prasowej.

Możliwe, że następne wnioski będą na podobnym lub nawet wyższym poziomie od tego, który złożył Tauron. Niewiadomą pozostaje też o jakie podwyżki wnioskowali pozostali dystrybutorzy. Pamiętać też należy, że mogą się oni odwoływać od decyzji URE.

JS/Business Insider

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij