Decyzja w sprawie 30-krotności składki ZUS zapadnie dokładnie po wyborach

Redakcja
2019-10-08

Decyzja w sprawie 30-krotności składki ZUS zapadnie dokładnie po wyborach. My ujęliśmy tę kwestie w ustawie budżetowej zaproponowanej Sejmowi - powiedział na Kongresie 590 premier Mateusz Morawiecki. O ostatecznym kształcie ustawy zadecyduje Sejm.

Decyzja w sprawie 30-krotności składki ZUS zapadnie dokładnie po wyborach

Jakie są cele na kolejne lata, jeśli PiS wygra wybory? - pytano premiera Mateusza Morawieckiego podczas Kongresu 590 w Jasionce.
- Budowa polskiego modelu państwa dobrobytu jest zadaniem na kolejne cztery, dwanaście, piętnaście lat. Ponieważ dogonienie, a może nawet przegonienie niektórych państw Europy Zachodniej jest wielkim zadaniem, ono wiąże się m.in z koniecznością generowania krajowych oszczędności. Tu kluczowy element naszej polityki właśnie wszedł w życie - Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK), czyli budowa polskiego zasobu oszczędności emerytalnych - mówił premier. - Kładziemy też coraz większy nacisk na programy prorozwojowe - dodał.

Przedsiębiorców, szczególnie tych z sektora MŚP, bardzo intresowała kwestia reformy w opłacaniu składek na ZUS. W projekcie budżetu na 2020 r. założono zniesienie ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce). Co na to premier? - Ta decyzja zapadnie dokładnie po wyborach. My ujęliśmy tę kwestie w ustawie budżetowej zaproponowanej Sejmowi. O ostatecznym kształcie ustawy zadecyduje Sejm - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij