Duży wzrost cen najmu mieszkań

Redakcja
2019-11-24

Rok akademicki, który rozpoczął się z początkiem października, przyniósł podwyżki w cenach mieszkań w dużych polskich miastach.

Duży wzrost cen najmu mieszkań

O ile we wrześniu mieliśmy do czynienia z korektą cen na rynku najmu, o tyle w październiku ceny poszybowały w górę. Sytuacja ma miejsce w większości polskich miast. Na przykład w Warszawie ceny mieszkań pod wynajem, jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis Otodom.pl, wzrosły średnio o 3,3%. Średni miesięczny koszt najmu wyniósł 4488 zł. Jest to najwyższa wartość od listopada 2017r.

Największy wzrost w porównaniu z wrześniej odnotowany został w Łodzi. Średnia cena wyniosła 2048 zł/m-c. W ciągu dwóch miesięcy wzrosła ona o ponad 300zł.

– Jeszcze w sierpniu mieszkanie można było wynająć tam średnio o 18 proc. taniej niż w październiku. Tym samym po raz pierwszy od stycznia 2018 r. za wynajęcie mieszkania w Łodzi wynajmujący oczekiwali średnio ponad 2000 zł/m-c. Do tego progu zbliżają się Katowice, gdzie w październiku ceny wzrosły o 6 proc. – mówi cytowany przez serwis Bankier.pl Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom.pl.

Na wzrost cen w Łodzi wpływ miały przede wszystkim mieszkania o powierzchni 38-60 m2 (wzrost o 8,4% w stosunku do września).

Obniżka cen odnotowana została jedynie w Grańsku, gdzie wyniosła ona 0,8%, co wynosi 21 zł/m-c. Miasto to jednak jest niezmiennie wiceliderem cen najmu zaraz po Warszawie. Średnia cena wynosi tutatj 2610 zł/m-c.

JS/Bankier.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij