Emilewicz docenia przedsiębiorców. Cieszy nas to...

Redakcja
2019-09-20

Minister Przedsiębiorczości i Technologii nie szczędziła ciepłych słów polskim przedsiębiorcom – wskazała, że to głównie oni stoją za wzrostem gospodarczym. Przypomniała też o zmianach, które rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził z myślą o biznesie w Polsce

Emilewicz docenia przedsiębiorców. Cieszy nas to...

Ponad 60 proc. założonych po 1989 r. polskich firm przetrwało do dziś, rozwija się i nie ma zamiaru wyhamować – powiedziała Jadwiga Emilewicz, cytowana przez PAP.

Minister przypomniała, że w tym roku Polska odnotowała ponad 4,5 proc. wzrost gospodarczy, a także 5 proc. w roku ubiegłym. Wskazała przy tym, że to zasługa polskich biznesmenów. – Zawsze powtarzamy, że jest to sukces wypracowany przez polskich przedsiębiorców – oceniła.

Emilewicz wspomniała też o zmianach, które wprowadził rząd w ciągu ostatnich czterech lat. Powołała się na m.in. Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP czy 100 zmian dla firm. Szefowa MPiT przypomniała, że nowe rozwiązania są już dostępne dla średnich i małych firm, chociaż "jeszcze nie zauważyły, że z tych korzystnych rozwiązań podatkowych czy organizacyjnych mogą już korzystać".

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij