Eryk Łon o nastrojach konsumenckich

Redakcja
2019-12-22

Członek Rady Polityki Pieniężnej Eryk Łon powiedział, że "nastąpiło ostatnio niewielkie, ale jednak kolejne pogorszenie nastrojów konsumenckich".

Eryk Łon o nastrojach konsumenckich

Zwraca przy tym jednocześnie uwagę, że nastroje te mają znaczący wpływ na decyzję ws. stóp procentowych.

W artykule dla Radia Maryja Eryk Łon zaznaczył, że "dużą wagę osobiście jest skłonny przywiązywaćdo nastrojów, w tym zwłaszcza nastrojów konsumenckich oraz nastrojów PMI w przemyśle".

- Poziom owych nastrojów będzie miał prawdopodobnie istotny wpływ na sposób mojego głosowania w przypadku różnych decyzji dotyczących polityki pieniężnej w 2020 roku - napisał ekonomista.

Łon zwrócił uwagę, że "nastąpiło ostatnio niewielkie, ale jednak kolejne pogorszenie nastrojów konsumenckich zarówno bieżących, jak i tych dotyczących przyszłości".

Jego zdaniem w przyszłym roku trzeba będzie zadbać, by polska polityka pieniężna realizowała cel inflacyjny zabezpieczając jednocześnie najkorzystniejsze dla gospodarki, w tym dla rynku pracy, warunki.

JS/Business Insider

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij