Gróbarczyk: koncentracja stoczni celem ministerstwa

Redakcja
2019-11-30

Celem ministerstwa jest m.in. koncentracja stoczni należących do Skarbu Państwa, tak, jak to dzieje się obecnie na całym świecie – powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi WNP.PL Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Gróbarczyk: koncentracja stoczni celem ministerstwa

Według ministra obecna kadencja Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej może przynieść weryfikację funkcjonowania ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego i przemysłów pokrewnych.

- Czekamy na postulaty przedstawicieli branży - powiedział minister.

Minister zapytany, jak ocenia przejęcia przez MGMiŻŚ od MON w 2018 roku nadzoru właścicielskiego nad stoczniami, pracującymi głównie na potrzeby Marynarki Wojennej, oznajmił:

- To był krok w kierunku likwidacji wielkiego problemu, tj. rozdrobnienia nadzoru właścicielskiego nad stoczniami należącymi do skarbu państwa. Dlatego m.in. powstało nasze ministerstwo, które docelowo ma przejąć wszystkie aspekty dotyczące branży okrętowej.

Na uwagę, iż w celu skupienia pod jednym zarządem spółek skarbu państwa zostało powołane Ministerstwo Aktywów Narodowych, minister odpowiedział:

- Niewątpliwie, będą trwały intensywne negocjacje z wicepremierem Sasinem. Samo zbudowanie nadzoru właścicielskiego przez MAN będzie wymagało dużo wysiłku. Myślę, że okres negocjacyjny potrwa jeszcze kilka miesięcy, co pozwoli wypracować nam odpowiednie  relacje nadzorcze nad stoczniami państwowymi.
W istocie nie chodzi o to, by mieć pod swoim władztwem ich aktywa, ale mieć wpływ na ich strategię i funkcjonowanie, co jest naszym zadaniem.

JS/WNP.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij