Grupa WB obecna na targach w Bahrajnie

Redakcja
2019-11-01

Grupa WB prezentuje swoje produkty na odbywających się w Bahrajnie targach BIDEC 2019.

Grupa WB obecna na targach w Bahrajnie

Grupa WB jest jedyną firmą polskiego sektora przemysłu obronnego, która obecna jest w trakcie tegorocznych targów BIDEC 2019 w Bahrajnie. Polskie przedsiębiorstwo prezentuje tam swoje kluczowe wyroby - w tym między innymi amunicję krążącą Warmate, bezzałogowy system rozpoznawczy FlyeEye oraz Zintegrowany System Zarządzania Walką Topaz.

System Warmate, czyli bezzałogowa amunicja krążąca, mogąca pełnić również funkcje rozpoznawcze, jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się produktów Grupy WB, jest użytkowany m.in. w Polsce, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Producent od niedawna intensywnie promuje najnowsze wersje tego rozwiązania, w tym powiększoną, dysponującą większym zasięgiem i głowicą Warmate 2, jak też wersje specjalne Warmate Tube Launch (startująca z wyrzutni kasetowej), Warmate R (dedykowana wersja rozpoznawcza) i Warmate V (wersja pionowego startu i lądowania).

FlyEye to bezzałogowa rozpoznawcza platforma latająca bliskiego zasięgu o budowie modułowej, startująca z ręki. Jest standardowo wyposażony w głowicę umieszczoną pod kadłubem, z umieszczonymi w niej dwoma kamerami - światła dziennego oraz termowizyjną.

Zintegrowany System Zarządzania Walką Topaz to rozwiązanie pozwalające na kompleksowe zarządzania posiadanymi środkami prowadzenia działań - systemami rozpoznawczymi, łączności i dowodzenia, uderzeniowymi, wsparcia logistycznego i kierowania ogniem. Jest to, zgodnie z zapewnieniami producenta, system modułowy i skalowalny, zdolny do wspierania polem walki na każdym szczeblu dowodzenia, w pełni możliwy do zintegrowania z systemami innych producentów. Prezentowany jest też system łączności wewnętrznej Fonet, który może współpracować z systemem Topaz, ale i z innymi rozwiązaniami klasy BMS wskazanymi przez użytkownika.

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij