Hiszpania na skraju wytrzymałości prosi o pomoc NATO

Anna Goral
2020-03-25

W obliczu braku wystarczających środków niezbędnych do walki ze śmiercionośnym wirusem hiszpańskie Siły Zbrojne zwróciły się z oficjalną prośbą do NATO o udzielenie międzynarodowej pomocy w celu stawienia czoła kryzysowi wywołanemu przez pandemię koronawirusa. Hiszpania prosi szczególnie o maski, kombinezony i respiratory.

Hiszpania na skraju wytrzymałości prosi o pomoc NATO

Fot. Pixabay

Jak podaje Euroatlantycki Ośrodek Koordynacji Reagowania w Przypadku Katastrof (EADRCC), wpłynął wniosek hiszpańskich Sił Zbrojnych w zakresie udostępnienia sprzętu medycznego oraz udzielenia przez międzynarodowych partnerów pomocy w celu złagodzenia krytycznej sytuacji w Hiszpanii.

Maski, kombinezony sanitarne i respiratory to materiały pierwszej potrzeby. Łącznie zapotrzebowanie wynosi 1,5 miliona masek chirurgicznych, 150 000 kombinezonów ochronnych i do 450 000 respiratorów.

Hiszpańskie Ministerstwo Obrony zaapelowało również o pół miliona testów szybkiego wykrywania koronawirusa, 120 000 rękawic, 10 000 okularów ochronnych, 5000 osłon twarzy i do 1000 termometrów na podczerwień, a także o 50 000 systemów testów diagnostycznych reakcji łańcuchowej polimerazy i 500 wentylatorów mechanicznych.

NATO podkreśla, że ​​udzielona pomoc humanitarna posłuży do zatrzymania wirusa wśród ludności cywilnej jak i wojskowej oraz że ​​hiszpańskie siły zbrojne rozwijają misję mającą na celu ochronę ludności i ograniczenie ekspansji wirusa. W ten oto sposób Hiszpania dołącza do Ukrainy, która także w poniedziałek poprosiła Sojusz Atlantycki o pomoc w walce z pandemią.

AG/eleconomista.es

Komentarze

  • Królowa 2020-03-25 21:21:00
    0
     
    0

    W takiej sytuacji, powinny być wszystkie ręce na pokład i pomoc od wszystkich którzy mogą pomoc a nie patrzenie na czubek swojego nosa...

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij