Jest porozumienie między Sapkowskim i CD Projekt

Redakcja
2019-12-21

CD Projekt jest twórcą gier o Wiedźminie - bohaterze Sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Konflikt, który zrodził się pomiędzy autorem i spółką dotyczył kwestii autorskich.

Jest porozumienie między Sapkowskim i CD Projekt

Spółka wydała komunikat, w którym informuje, ze udało się osiągnąć i podpisać porozumienie z Andrzejem Sapkowskim. Wzajemna współpraca ma być kontynuowana.

- Zawsze podziwialiśmy twórczość Pana Sapkowskiego, która była inspirację dla zespołu Studia CD PROJEKT RED - powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński.

- Wierzę, że dziś rozpoczynamy nowy etap w naszej relacji - dodał Kiciński.

CD Projekt informuje, że "przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów". Ustalono także zakres przyszłej współpracy między stronami.

Na mocy zawartego porozumienia spółka uzyskała nowe prawa, a dotychczasowe, dotyczące eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu, potwierdzono.

 

 

Warto przypomnieć, że w październiku 2018 roku Sapkowski wystąpił do CD Projektu z roszczeniem zapłaty 60 mln zł. Prawnicy reprezentujący interesy autora powoływali się na zapisy art. 44 Ustawy o prawie autorskim: "w razie rażącej dysproporcji lub licencjobiorcy, twórca może żadać stosownego podwyższenia wynagrodzenia przez sąd".

Seria gier o Wiedźminie, a zwłaszcza jej trzecia część - "Dziki Gon", okazała się wielkim sukcesem, który przyniósł spółce ogromne zyski.

JS/nczas.com

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij