Kaczyński: „Tylko sojusz z USA może gwarantować bezpieczeństwo

Redakcja
2019-11-20

- Zapowiedziane przez premiera działania mają zapewnić bezpieczeństwo w wielu wymiarach m.in. międzynarodowym, gospodarczym - szczególnie energetycznym, jednostkowym i socjalnym - powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Sejmie.

Kaczyński: „Tylko sojusz z USA może gwarantować bezpieczeństwo

Lider Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że realnie tylko sojusz ze Stanami Zjednoczonymi może gwarantować bezpieczeństwo w wymiarze międzynarodowym.

- To bezpieczeństwo jest dzisiaj, niezależnie od wydarzeń w innych częściach świata gwarantowane coraz mocniej, choćby poprzez powiększenie sił amerykańskich w Polsce (…) i szereg innych przedsięwzięć - powiedział szef PiS.

Kaczyński mówił m.in. o wzmacnianiu polskich sił zbrojnych poprzez zakupy nowoczesnego uzbrojenia i organizowanie dużych ćwiczeń wojskowych.

- Bezpieczeństwo to nie tylko sfera militarna, to także bezpieczeństwo gospodarcze, a w szczególności energetyczne - mówił Kaczyński. - Jesteśmy już bardzo blisko by to bezpieczeństwo, przez wiele lat zagrożone, było ostatecznie zapewnione - dodał prezes PiS.

JS/Niezależna.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij