Kościński: urząd skarbowy powinien darować przedsiębiorcy jeden błąd

Redakcja
2019-12-18

- Uważam, że przedsiębiorca powinien mieć prawo do popełnienia jednego błędu, a urząd skarbowy jeden raz powinien mu to darować - powiedział szef resortu finansów. Minister mówił też, ze chciałby obowiązku akceptacji elektronicznych instrumentów płatniczych w każdym miejscu.

Kościński: urząd skarbowy powinien darować przedsiębiorcy jeden błąd

Minister Kościński zwrócił uwagę, że często jest atakowany przez chęć eliminacji gotówki z obrotu.

- To nieporozumienie. Na dziś nie ma przecież takiego prawa w Polsce, które zobowiązywałoby przedsiębiorcę do akceptacji gotówki. A my chcemy takie przepisy wprowadzić - zaznaczył minister.

Szef resortu finansów powiedział także, że chciałby powszechnego obowiązku akceptacji elektronicznych instrumentów płatniczych.

- Wprowadzenie tego obowiązku wyeliminuje szarą strefę. Rozwiązanie to popierają zresztą przedsiębiorcy - powiedział minister finansów.

Minister zaznaczył też, że chciałby, by przedsiębiorcy uzyskali prawo do popełnienia jednego błędu, który miałby być darowany przez urząd skarbowy.

- Oczywiście nie mogłoby to dotyczyć jakichś świadomych, zuchwałych oszustw. Gdyby jednak sytuacja się powtórzyła, to nasz klient musiałby ponieść konsekwencje za oba błędy. Chodzi więc o współpracę, a nie o toczenie jakiejś wojny. Na wojnie zwykle ktoś przegrywa, a przecież i biznes, i my powinniśmy grać w jednej drużynie - powiedział Kościński.

JS/niezależna

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij