Kupujmy polskie produkty!

Redakcja
2019-12-08

- Kupowanie polskich produktów to najprostszy sposób na wsparcie polskiej gospodarki - napisał premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że istotnym ogniwem rozwoju ekonomicznego na świecie jest patriotyzm gospodarczy.

Kupujmy polskie produkty!

Mateusz Morawiecki wyraził swoje poparcie dla kampanii społecznej "Wybieram 590 - sobota dla Polski". Ta nazwa odnosi się do prefiksu 590, który zamieszczany jest na początku kodu kreskowego produktu.

- Kupowanie polskich produktów to najprostszy sposób na wsparcie polskiej gospodarki. #Wybieram590, bo wiem jak istotne ogniwo rozwoju ekonomicznego na całym świecie stanowi patriotyzm gospodarczy. Każdy z nas może wybrać 590! Dlaczego warto? Sprawdź na http://wybieram590.pl - napisał Morawiecki na Twitterze.

Według analizy przygotowanej przez firmę Grant Thornton na potrzeby projektu, zmiana konsumenckich nawyków mogłaby przysporzyć polskiej gospodarce dodatkowe kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie.

Z analizy wynika, że przy spełnieniu dwóch kryteriów dla produktów i usług, a więc wytwarzania w Polsce i przez firmy z polskim kapitałem, z każdej złotówki wydanej na ten produkt/usługę do krajowej gospodarki wraca 79 groszy. W przypadku, gdy polski produkt sprzedawany jest przez zagraniczną firmę, kwota ta wyniesie 76 groszy. W wypadku produktów zagranicznych sprzedawanych przez zagraniczne firmy na terenie Polski, z każdej złotówki pozostanie w Polsce 25 groszy.

JS/PAP

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij