Likwidacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej?

Redakcja
2019-11-22

Polska Grupa Zbrojeniowa ma być zastąpiona rządową agencją i to w ciągu najbliższych miesięcy – takie są nieoficjalne ustalenia Rzeczpospolitej. - Wszystkie przedsiębiorstwa będące pod kontrolą polskiego kapitału powinny móc realizować zadania dla obronności na równych prawach - komentuje Piotr Wojciechowski, prezes Grupy WB będącej jednym z największych polskich koncernów zaawansowanych technologii działającym w sektorze obronnym i cywilnym.

Likwidacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej?

Według dziennika, struktury Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wraz z Inspektoratem Uzbrojenia MON, utworzą nową Agencję Uzbrojenia, odpowiedzialną za zamówienia sprzętu dla wojska. Powodem tych zmian ma być wojna na górze:

"Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, politycy związani z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem nie chcą dopuścić do tego, by zbrojeniowy potentat był nadzorowany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych kierowane przez wicepremiera Jacka Sasina" - czytamy w Rzeczpospolitej.

Są też bardzo złe wiadomości dla prywatnych firm, działających w sektorze militarnym.

"Spółki, które należą do koncernu, będą działać samodzielnie, ale pod pełną kontrolą MON. Mają się stać instrumentem realizacji zamówień agencji – w uproszczonym trybie i bez przetargów. Do resortu Sasina wejdzie tylko kilka spółek z PGZ zajmujących się produkcją cywilną."

- Wszystkie przedsiębiorstwa będące pod kontrolą polskiego kapitału powinny móc realizować zadania dla obronności na równych prawach - komentuje na łamach Rzeczpospolitej Piotr Wojciechowski, prezes Grupy WB.

Grupa WB to jeden z największych polskich koncernów zaawansowanych technologii, specjalizujący się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie rozwiązań w sektorze obronnym i cywilnym.

Źródło: evertiq

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij