MF: Na koniec 2019 r. deficyt prawdopodobnie wyniesie 10-14 mld zł

Redakcja
2019-12-16

- Deficyt budżetu państwa na koniec roku wyniesie najprawdopodobniej między 10 a 14 mld zł, w zależności od tego, czy uda się zrealizować wydatek 3 mld zł na NFZ i Fundusz Wsparcia Policji - powiedział Tomasz Robaczyński, wiceminister finansów.

MF: Na koniec 2019 r. deficyt prawdopodobnie wyniesie 10-14 mld zł

W poniedziałek odbyło się posiedzenie senackiej komisji budżetu i finansów publicznych poświęcone nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019 (ustawy okołobudżetowej). Ministerstwo Finansów było reprezentowane przez wiceministra Tomasza Robaczyńskiego.

Ustawa okołobudżetowa przewiduje wsparcie jeszcze w tym roku Narodowego Funduszu Zdrowia kwotą w wysokości 2 mld zł i zwiększenie puli na Fundusz Wsparcia Policji do poziomu 1 mld zł.

Senator Kazimierz Kleina (PO), przewodniczący komisji, zapytał o skutki zmian w stosunku do deficytu budżetowego na koniec roku oraz o związek tych kosztów z regułą wydatkową.

Robaczyński zwrócił uwagę, że Ministerstwo Finansów na przyszły rok zaplanowało budżet zrównoważony, a ustawa budżetowa na rok obecny umożliwia deficyt do 28,5 mld zł.

- Najprawdopodobniej ten deficyt będzie się kształtował w okolicach połowy tej kwoty, czyli to będzie gdzieś - tak myślę - między 10 a 14 mld zł, w zależności od tego, czy uda się zrealizować to, o czym mówimy dzisiaj, bo to jest 3 miliardy w deficycie budżetu państwa - odpowiedział Robaczyński.

JS/PAP

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij