Ministerstwo finansów zapowiada utrzymanie założeń makroekonomicznych na rok 2020

Redakcja
2019-12-11

- W nowym projekcie budżetu na 2020 r. będą utrzymane dotychczasowe założenia makroekonomiczne, w tym wzrost PKB w wysokości 3,7 proc. - powiedział w środę Leszek Skiba, wiceminister finansów.

Ministerstwo finansów zapowiada utrzymanie założeń makroekonomicznych na rok 2020

Wiceminister finansów powiedział dzienikarzom, że projekt budżetu na rok 2020 będzie utrzymywał założenia wskaźników makroekonomicznych ze wzrostem PKB na poziomie 3,7%.

- To się nie zmieni - powiedział Leszek Skiba.

Na pytanie, czy takie założenia nie są zbyt optymistyczne, wiceminister odpowiedział:

- Na razie nie mamy nowych informacji, żeby rewidować te założenia w dół. Przyglądamy się sytuacji i na pewno decyzje zostaną podjęte, jeśli zdarzy się coś nieoczekiwanego, ale na razie nie widać takich nieoczekiwanych rzeczy.

Skiba podkreślił, że w nowym projekcie nie będzie deficytu w budżecie.

Premier Mateusz Morawiecki zapytany o rekompensatę ubytków budżetowych zapewnił, że należy się spodziewać dodatkowych oszczędności i dochodów. Powiedział, że ubytek będzie musiał być skompensowany, gdyż celem rządu jest utrzymanie zrównoważonego budżetu na rok 2020, natomiast deficyt sektora finansów publicznych ma mieścić się na poziomie 0,4-0,5 proc. PKB.

JS/PAP.pl

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij