Morawiecki deklaruje "radykalny przegląd instytucji państwowych"

Redakcja
2019-11-23

- Będziemy się starać, żeby budżet był zrównoważony - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki na antenie radia RMF FM. Premier szacuje, że "radykalny, pogłębiony przegląd instytucji państwowych" ma przynieść do 3 miliardów złotych. Poza tym premier liczy na dalsze uszczelnianie systemu podatkowego.

Morawiecki deklaruje

Rezygnacja ze zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS spowodował ubytek w zaplanowanym budżecie. Według szacunków projekt ten miał wnieść do budżetu ponad 7 mld zł, jednak PiS czasowo wstrzymał się z jego procedowaniem. Premier Morawiecki, zapytany, czy mimo tej sytuacji budżet może być zbilansowany, odpowiedział: - Tak, jak najbardziej. Cały czas będziemy się starać, żeby był budżet zrównoważony.

Premier, zapowiedziął, że wspomniany ubytek ma być zbilansowany "przede wszystkim z dalszego uszczelniania podatków".

- Po drugie, dokonujemy radykalnego, takiego bardzo zasadniczego przeglądu różnych instytucji państwowych - oznajmił premier.

Następnie zaznaczył, że różne obciążenia administracyjne, biurokratyczne, "dokuczają obywatelom, mają swoje dwie niedobre strony".

- Po pierwsze one są obciążeniami, a po drugie - to są koszty dla budżetu, które muszą ponosić podatnicy - powiedział premier, w odpowiedzi na pytania słuchaczy RMF FM.

- Poprzez dokonanie takiego pogłębionego przeglądu, liczę na to, że tam również znajdziemy (...) 1-2-3 mld zł - powiedział Morawiecki.

Więcej na temat rozmowy z premierem w RMF FM przeczytasz w tutaj.

JS/Business Insider

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij