Morawiecki: projekt ws. zniesienia limitu 30-krotności ZUS przekazany do konsultacji

Redakcja
2019-11-21

- Projekt zniesienia limitu 30-krotności przy składkach ZUS został przekazany do konsultacji - powiedział premier Mateusz Morawiecki po czwartkowym posiedzeniu rządu.

Morawiecki: projekt ws. zniesienia limitu 30-krotności ZUS przekazany do konsultacji

- Na razie projekt 30-krotności został przekazany do konsultacji (...). Dobrą praktyką jest spróbować bez zbędnej eskalacji wypracować konsensus i jeśli będą nowe propozycje, bardzo chętnie będę je analizował - powiedział premier.

Premier Morawiecki powiedział, że otrzymuje sygnały, "nie tylko od naszych partnerów z Zjednoczonej Prawicy, ale również od NSZZ Solidarność i od pracodawców" o potrzebie takiej konsultacji.

- Dzisiaj 30-krotność powoduje degresywność polskiego systemu podatkowego, w szerszym rozumieniu tego słowa, stąd ta nasza propozycja. Szanując głosy naszych partnerów, będziemy dalej dyskutować w tym konkretnie elemencie systemu podatkowego, ale oczywiście w tym przypadku rzecz dotyczy systemu ubezpieczeń społecznych - powiedział premier.

We wtorek, kiedy to miało nastąpić pierwsze czytanie projektu, poseł PiS Marcin Horała w imieniu swego klubu nieoczekiwanie ten projekt wycofał.

JS/Business Insider

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij