Pałac Prezydencki przeciwny zniesieniu 30-krotności ZUS?

Redakcja
2019-11-16

"Mamy nadzieję, że ustawa dotycząca zniesienia 30-krotności składek ZUS nie trafi na biurko prezydenta" - oznajmił rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski w weekendowym „Super Expressie”.

Pałac Prezydencki przeciwny zniesieniu 30-krotności ZUS?

Zgodnie z informacjami „Super Expressu”, efektem ustawy znoszącej limit 30-krotności składek ZUS będzie wzrost emerytur m.in. dobrze zarabiających polityków i prezesów spółek Skarbu Państwa. „Dla przykładu emerytura prezydenta Andrzeja Dudy może wzrosnąć o 7 tys. zł, a prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Włodzimierz Hereźniak może dodatkowo zyskać 18 tys. zł” - szacuje cytowany przez portal "wPolityce.pl" dziennik.

Okazuje się, że ustawa PiS może nie spotkać się z poparciem ze strony Pałacu Prezydenckiego, co wynika z informacji "SE".

- Nie komentujemy ustaw, które jeszcze nie są uchwalone przez parlament. Mamy nadzieję, że ta ustawa nie trafi na biurko prezydenta - poinformował Spychalski

Z kolei Piotr Müller, Rzecznik rządu zaznacza, że Prawo i Sprawiedliwość nie wycofuje się z planów przyjęcia wspomnianej ustawy.

- Jak będzie gotowy cały projekt, to będziemy rozmawiać z prezydentem w całej sprawie. Liczymy, że cały parlament poprze naszą ustawę, bo ona niweluje pewne przywileje, które do tej pory funkcjonowały - powiedział Müller.

JS/wPolityce.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij