PKO BP wchodzi na rynek słowacki

Redakcja
2019-12-05

W styczniu 2020 roku w Bratysławie uruchomiony zostanie zagraniczny oddział korporacyjny PKO BP. Jego celem jest pozyskanie 100 klientów korporacyjnych w pierwszym roku działalności.

PKO BP wchodzi na rynek słowacki

Słowacki oddział będzie trzecim po Frankfurcie i Pradze zagranicznym oddziałem PKO.

- Z otwarciem oddziału na Słowacji będziemy gotowi jeszcze w tym roku, ale działalność chcemy rozpocząć na początku przyszłego roku. Przyjęliśmy założenie, że oddział słowacki, podobnie jak we Frankfurcie, jak i w Pradze, będzie samodzielnie działającą jednostką biznesową, nastawioną na realizację współpracy z klientami w kontekście uzysku dla banku - powiedział dziennikarzom w Pradze Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO BP.

Kraczkowski podkreślił, że uruchomienie oddziału PKO na Słowacji wpisuje się w koncepcję międzynarodowego rozwoju banku.

- Jeżeli chodzi o dochodowość oddziału na Słowacji, to zakładamy model zbliżony do tego w Pradze. Chcielibyśmy rok 2020 zamknąć liczbą 100 klientów korporacyjnych - powiedział wiceprezes PKO.

Kraczkowski zaznacza też współpracę między rynkiem czeskim i słowackim.

- Rynek czeski i słowacki są ze sobą ściśle powiązane. Rynek słowacki jest równocześnie rynkiem w Unii Europejskiej i w strefie euro, a polskie firmy działają w obu krajach" - powiedział.

Wiceprezes PKO powiedział, że działalność słowackiego oddziału będzie obejmowała prowadzenie rachunków, obsługę rozliczeń bezgotówkowych, lokowanie nadwyżek w depozytach, finansowanie oraz świadczenie usług z zakresu zarządzania płynnością i obsługi produktów trade finance.

- Istotnym elementem oferty rozliczeń są realizowanie w czasie rzeczywistym płatności między rachunkami prowadzonymi w PKO Banku Polskim. Warto podkreślić, że duża grupa polskich firm prowadzących biznes w Czechach działa także na rynku słowackim, a PKO Bank Polski chce podążać za swoimi klientami - powiedział Kraczkowski.

JS/Business Insider

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij