Polkomtel zrywa umowę z Huaweiem

Redakcja
2019-11-28

Cyfrowy Polsat: Polkomtel, spółka zależna Cyfrowego Polsatu, odstąpiła od umowy z Huawei na wdrożenia systemu informatycznego BES wraz z zapewnieniem wsparcia i rozwoju. Spółka będzie się domagała zwrotu od Huawei całego dotychczas wypłaconego wynagrodzenia.

Polkomtel zrywa umowę z Huaweiem

"Decyzja Polkomtelu wynika między innymi z faktu, iż pierwotny harmonogram przewidywał zakończenie projektu w ciągu 18 miesięcy, a obecnie mija już 41 miesiąc od momentu podpisania umowy. Termin wdrożenia nie został dotrzymany, pomimo podpisania aneksu przedłużającego." - można przeczytać w komunikacie.

Umowa, o której mowa, została zawarta w czerwcu 2016 roku. Operator sieci Plus, "poinformował spółkę Huawei, iż zamierza wystąpić z roszczeniami wynikającymi ze złożenia oświadczenia, jak również z informacjami na temat rozliczeń związanych ze zwrotem wzajemnie spełnionych świadczeń - w tym z żądaniem zwrotu zapłaconego wynagrodzenia. Jednocześnie Polkomtel poinformował Huawei, iż niespełnienie powyższych roszczeń spowoduje uruchomienie procedury zrealizowania gwarancji bankowej oraz procedur dochodzenia zapłaty należności."

O problemach Cyfrowego Polsatu z wyegzekwowaniem realizacji zapisów zawartej umowy pisaliśmy tutaj.

JS/Bankier.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij