Polska Grupa Lotnicza chce zakupić Condor Airlines

Redakcja
2020-01-17

Jak informuje serwis money.pl, Polska Grupa Lotnicza, w skład której wchodzą m.in. Polskie Linie Lotnicze LOT, ma w planach przejęcie niemieckich linii lotniczych Condor Airlines.

Polska Grupa Lotnicza chce zakupić Condor Airlines

17 stycznia upływa termin składania ofert. Niemiecki czarterowy przewoźnik należy do upadłej grupy turystycznej Thomas Cook.

Zgodnie z informacjami portalu money.pl, środki na przejęcie linii miałyby zapewnić polskie państwowe koncerny: PKO BP, Pekao i PZU.

- To wielka szansza dla LOT-u i PGL. Niemiecki rynek daje ogromne możliwości rozwoju, choć mamy świadomość, że nie jesteśmy jedyni w tym postępowaniu - powiedział serwisowi money.pl, cytowany przez Interia Fakty informator, który jest blisko sprawy.

Według informacji z branżowego serwisu rynek-lotniczy.pl, linie Condor Airlines obsługują blisko 7 mln klientów rocznie i kursują do 80 miejsc na świecie.

Według niemieckich mediów, które jako pierwsze informowały o zamiarze zakupu Condor Airlines przez LOT, transakcją zakupu są również inni inwestorzy: amerykański Apollo oraz brytyjski Greybull.

JS/Interia Fakty

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij