Premier: Mamy największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii

Redakcja
2020-01-15

"Mamy rekordową, największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii" - brzmi komunikat opublikowany we wtorek na facebookowym profilu premiera Mateusza Morawieckiego. "To zasługa przede wszystkim pracowitości i zaradności Polaków i nasz wspólny sukces" - można przeczytać w komunikacie.

Premier: Mamy największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii

fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

"Mamy to! Tak, mamy rekordową, największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii! To zasługa przede wszystkim pracowitości i zaradności Polaków i nasz wspólny sukces. Mój rząd będzie robił wszystko, by rok 2020 był jeszcze lepszy, a polskie firmy kreatywnością, ciężką pracą i brakiem kompleksób zdobywały zagraniczne rynki. Jak wspomniałem wielokrotnie - kapitał ma narodowość. Postarajmy się, by była to narodowość polska!" - czytam na profilu facebookowym premiera.

Według opublikowanych informacji, w listopadzie 2019 r. Polska uzyskała 3,2 mld euro nadwyżki w handlu zagranicznym, co jest "najlepszym wynikiem w historii". Zaznaczono też, że we wrześniu nadwyżka w wymianie towarowej wynosiła 830 mln euro, co z kolei było nalepszym wynikiem od co najmniej 2004 r., natomiast dodatnie saldo wymiany zagranicznej usług wyniósł w listopadzie 2,33 mld euro - napisano.

JS/PAP

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij