Premier Morawiecki mówi o celach na kolejną kadencję

Redakcja
2019-11-15

Mateusz Morawiecki po desygnacji na premiera nowego rządu wskazał cele na najbliższe lata.

Premier Morawiecki mówi o celach na kolejną kadencję

Mateusz Morawiecki zabrał głos podczas krótkiej uroczystości w Pałacu Prezydenckim, gdzie został desygnowany na premiera. przez prezydenta Andrzeja Dudę.

- Bardzo dziękuję za okazane zaufanie, za to, że możemy dalej kontynuować misję poprawy standardu życia Polaków. Chcę to z całą mocą podkreślić: dzieła, które Polacy nagrodzili bezprecedensowym wynikiem przy najwyższej frekwencji, ponad osiem milionów głosów, nie byłyby możliwe bez pana, panie prezydencie. Bez konstruktywnej współpracy, oceny wielu projektów ze strony merytorycznej, ciągłej współpracy ekspertów - mówił premier.

Mateusz Morawiecki wspomniał także o wyzwaniach, jakie czekają jego rząd w następnych latach.

- Polska stoi przed ogromnymi wyzwaniami. Pytań jest bardzo wiele, ale mam nadzieję, że we współpracy z panem prezydentem będziemy mogli znajdować na nie odpowiednie odpowiedzi. Że te pierwsze cztery lata będą swojego rodzaju rozbiegiem, a kolejne cztery lata - skokiem rozwojowym, który pokaże Polakom, że ten wymarzony standard życia na poziomie europejskim będzie coraz bliżej - powiedział premier.

JS/niezależna.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij