Premier: Polska powoli wychodzi z pułapki średniego rozwoju

Redakcja
2019-11-28

Morawiecki: "Mam wrażenie, podbudowane danymi, że powoli Polska wychodzi z pułapki średniego poziomu rozwoju." Premier dodał, że te kraje, które odniosły największy sukces, znalazły symbiozę pomiędzy państwem, a rynkiem.

Premier: Polska powoli wychodzi z pułapki średniego rozwoju

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczy w X Kongresie Ekonomistów Polskich "Ekonomiści dla Rozwoju" w Warszawie.

- Mam wrażenie, ale też wrażenie podbudowane danymi, że my z pułapki średniego poziomu rozwoju powoli wychodzimy. Że jesteśmy na dobrej ścieżce wyjścia z tej pułapki - powiedział Morawiecki.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że proces ten jest długotrwały.

- Nie możemy zasypać gruszek w popiele. Musimy dbać o to, żebyśmy mieli pewność, a nie tylko przekonanie czy przypuszczenie, że wychodzimy z tych pułapek - powiedział szef rządu.

Morawiecki podkreślił istotną rolę instytucji państwowych w całym procesie. Zaznaczył także, że powinniśmy też "coraz mocniej mówić o symbiozie między państwem a rynkiem". Powiedział, że te państwa, które odniosły największy sukces, "potrafiły odnaleźć ten poziom symbiozy. Wspólny mianownik między rynkiem a państwem, a sprawnością instytucji państwowej".

JS/PAP

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij