Prezes PFR: PPK są tanim systemem oszczędzania

Redakcja
2019-12-17

- Pracownicze Plany Kapitałowe są tanim systemem oszczędzania, średnia wysokość opłaty za zarządzanie wynosi 0,37 proc. (...) Fundusz nie ma informacji, by któryś z pracodawców nie wywiązał się z obowiązku stworzenia PPK - powiedział prezes PFR Paweł Borys.

Prezes PFR: PPK są tanim systemem oszczędzania

- Najbardziej się cieszymy, że PPK są systemem tanim, średnia opłata za zarządzanie wynosi 0,37 proc. Patrząc na poziomy opłat pobierane w podobnych programach na świecie - nie mówiąc o tym, co było pobierane w Polsce przy różnych produktach - jest to bardzo atrakcyjny, niski poziom - powiedział Borys w trakcie konferencji.

Prezes PFR zaznaczył, że obecnie 20 instytucji finansowych ma dostęp do obsługi programu. Dodał też, że aktualnie w PFR nie ma żadnych informacji, by jacyś pracodawcy nie wywiązali się z obowiązku stworzenia PPK.

Pracownicze Plany Kapitałowe są tworzonym wspólnie przez państwo, pracodawców i pracowników systemem długoterminowego oszczędzania o charakterze dobrowolnym, Docelowo będzie nim objętych nawet 8 mln osób.

JS/PAP

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij