Prezes PGNiG straci pracę?

Redakcja
2019-11-27

Dziennikarze RMF FM ustalili, że Piotr Woźniak - prezes PGNiG ma zostać pozbawiony stanowiska. Jego następcą ma być Jerzy Kwieciński, dotychczasowy minister inwestycji i rozwoju.

Prezes PGNiG straci pracę?

Według informacji RMF FM, dwa tygodnie temu rozpisany został konkurs na nowy zarząd PGNiG, ale w dniu dzisiejszym został anulowany. Nowy konkurs ma zostać rozpisany "wkrótce". W rozmowie z RMF minister inwestycji i rozwoju nie zaprzeczył tym doniesieniom.

Aktualny prezes spółki Piotr Woźniak, który piastuje swoje stanowisko od 2016 r. jest jednak ponoć zainteresowany utrzymaniem swojej prezesury. Wcześniej Woźniak pracował w PGNiG w latach 1999-2002 m.in. jako członek rady nadzorczej i wiceprezes zarządu. Później był ministrem gospodarki w latach 2005-2007, a także wiceministrem środowiska i Głównym Geologiem Kraju w latach 2011-2013.

"Kto ostatecznie zostanie prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, ma zależeć od tego, który kandydat przekona do siebie Jarosława Kaczyńskiego" - twierdzi RMF FM.

JS/Business Insider

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij