Prezydent powołał nowy rząd. Mateusz Morawiecki premierem

Redakcja
2019-11-15

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd na czele z Mateuszem Morawieckim w roli premiera.

Prezydent powołał nowy rząd. Mateusz Morawiecki premierem

Mateusz Morawiecki, zgodnie z zapisami konstytucji RP, złożył we wtorek dymisję dotychczasowego rządu. Z kolei w czwartek prezydent Andrzej Duda desygnował go na premiera i powierzył misję utworzenia nowego rządu.

Wicepremierami nowego rządu zostali Piotr Gliński (minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego), Jarosław Gowin (minister nauki i szkolnictwa wyższego) oraz Jacek Sasin (minister aktywów państwowych).

Od chwili powołania Rady Ministrów premier ma 14 dni na wygłoszenie expose (programu działań rządu) oraz złożenie wniosku o wotum zaufania dla rządu, udzielanego większością bezwzględną w Sejmie w obecności co najmniej połowy posłów. Wygłoszenie przez premiera Morawieckiego expose planowane jest na wtorek (19 listopada).

W skład rządu wchodzić będzie 20 resortów. Wśród nich zabraknie ministerstwa energii - jego prace będą realizowane w innych resortach.

JS/niezależna.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij