Program Kolej Plus o wartości 6,6 mld PLN przyjęty przez rząd

Redakcja
2019-12-03

Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej "Kolej Plus" został we wtorek przyjęty przez Radę Ministrów. Ma on za zadanie przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu poprzez uzupełnienie sieci kolejowej o nowe połączenia.

Program Kolej Plus o wartości 6,6 mld PLN przyjęty przez rząd

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że wartość programu wynosi 6,6 mld zł.

"Program Kolej Plus przyczyni się do likwidowania wykluczeń komunikacyjnych dzięki możliwości uzupełniania sieci kolejowej o nowe połączenia, które przede wszystkim zapewnią pasażerom dostęp do komunikacji międzywojewódzkiej" - można przeczytać w komunikacie.

Założeniem programu jest połączenie miejscowości liczących pow. 10 tys. mieszkańców. które obecnie nie mają dostępu do kolei pazażerskiej lub towarowej, z miastami wojewódzkimi.

Adresatami programu są jednostki samorządu terytorialnego. Na jego realizację zostanie przeznaczonych ok. 6,6 mld zł w latach 2019-2028. Ok. 5,6 mld zł pochodzić będzie z dokapitalizowania PKP Polskich Linii Kolejowych, a ok. 1 mld zł ma pochodzić z wkładów jednostek samorządowych.

JS/PAP

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij