Ranking finansowego dobrobytu. Jak wypada Polska?

Redakcja
2019-12-01

Szwedzka firma Intrum AB zapytała ludzi 24 państw w Europie o ich zdolność do płacenia rachunków, łatwość zadłużania się. oszczędności i wiedzę finansową. Tak powstał "Barometr Dobrobytu Finansowego".

Ranking finansowego dobrobytu. Jak wypada Polska?

Na jego czele znalazły się Niemcy i Austria. Stawkę natomiast zamykają Grecja i Litwa. W tym zestawieniu nienajlepiej niestety poradziła sobie także Polska.

Obywatele Niemiec i Danii najlepiej radzą sobie w kwestii terminowego opłacania rachunków; Węgrzy, Czesi i Estończycy są najwyżej pod względem wolności kredytowej; Szedzi i Szwajcarzy są najlepsi w kwestii oszczędzania. Finlandia i Wielka Brytania odnotowały najlepsze wyniki pod kątem wiedzy finansowej.

Co z Polską? Niestety - w każdej z kategorii Polacy znaleźli się na dole zestawienia, co dało nam finalnie 22 pozycję na 24 kraje.

Mikael Ericson, dyrektor generalny Intrum zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie ludzie zmagają się z coraz większą finansową presją. Zaznaczył, że jednym z kluczowych problemów jest niski poziom wiedzy finansowej. Wezwał wszystkich do podjęcia starań, by tą sytuację poprawić.

JS/Business Insider

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij