Rząd podejmuje walkę z alkoholizmem w Polsce. Koniec z małpkami?

Redakcja
2019-11-13

Ministerstwo Zdrowia chce rozwiązać nadużywania alkoholu przez Polaków. Nawet 3 mln osób dziennie sięga po tzw. "małpki".

Rząd podejmuje walkę z alkoholizmem w Polsce. Koniec z małpkami?

Polacy bardzo chętnie korzystają z "małpek" (butelek z małą ilością alkoholu). W ostatnim czasie nastąpił znaczny wzrost ich sprzedaży. W związku z tym problemem zainteresowało się Ministerstwo Zdrowia. Resort zadeklarował, że podejmie próby rozwiązania tego problemu.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", na stronę rządową, by zajęła się tą sprawą, naciskali także samorządowcy.

Możemy zatem spodziewać się podjęcia działań przez Ministerstwo Zdrowia. Jakie to mogą być działania? Prace mogą dotyczyć całkowitego odsunięcia "małpek" od sprzedaży lub podniesienia akcyzy, tak by skutecznie zniechęcić klientów od ich zakupu.

Cel jest jeden - zapobiegać alkoholizmowi. Jak wynika z danych firmy Syngergion, po małe butelki alkoholu sięga każdego dnia nawet 3 miliony Polek i Polaków.

Różne są reakcje na pomysł walki z "małpkami". W mediach społecznościowych można spotkać się z głosami obaw, że Polacy sięgną po butelki z większą ilością alkoholu.

JS/Dziennik Zachodni

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij