Rzecznik MŚP wkracza do akcji: "Doprowadzę do tego, że ten urzędnik zostanie ukarany"

Redakcja
2020-02-27

- Wysłałem wniosek o objęcie kontrolą tej kontroli - mówi Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców zapytany o głośną ostatnio sprawę kobiety prowadzącej sklep internetowy, której ZUS każe oddać zasiłek chorobowy.

Rzecznik MŚP wkracza do akcji:

Fot. Biuro Rzecznika MŚP

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Chodzi o kobietę, która założyła firmę - prowadzi internetowy sklep z odzieżą. ZUS stwierdził, że w czasie, gdy miała ona zaświadczenie lekarskie o niezdolności do pracy z powodu choroby dzieci, prowadziła działalność gospodarczą, bo otrzymywała w tym czasie przelewy za sprzedaną odzież z aukcji na Allegro i OLX. Tym większe kuriozum, że przelewy były za transakcje dokonane przed pójściem na chorobowe, jednak ZUS tego nie przyjął. Kobieta zwróciła się po pomoc do rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Adama Abramowicza.

- Wysłałem wniosek o objęcie kontrolą tej kontroli - mówi Abramowicz dla portalu money.pl. - Nie może być negowane zwolnienie L4 przedsiębiorcy tylko dlatego, że w czasie chorobowego wpływają na jego konto pieniądze z transakcji, którą przeprowadził wcześniej, albo że dokonał podsumowania dobowego na kasie fiskalnej, do czego jest zobowiązany prawem - dodaje.

Jego zdaniem to nadgorliwość ZUS i obiecuje, że doprowadzi do tego, by urzędnik został ukarany. Przyznaje jednak, że kuriozalnych spraw na styku przedsiębiorcy – ZUS zna więcej. 

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij