Sąd: działania marszałka Struka zbieżne ze stanowiskiem Rosji

Redakcja
2020-01-12

Jak informuje Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, sąd podjął decyzję o oddaleniu powództwa marszałka Mieczysława Struka (PO) i potwierdził, że podejmowane przez niego próby zablokowania realizacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną są zbieżne ze stanowiskiem Rosji w tej sprawie.

Sąd: działania marszałka Struka zbieżne ze stanowiskiem Rosji

Wizualizacja przekopu Mierzei Wiślanej, fot.: Ministerstwo Gospodarki Morskiej

Minister Gróbarczyk o decyzji sądu poinformował na Twitterze. Zwrócił uwagę, że to pozytywne dla realizacji przedsięwzięcia orzeczenie sądu było dla niego zaskoczeniem.

Warto przypomnieć, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk (PO) mówił, że dokonując przekopu przez Mierzeję Wiślaną, rząd realizuje "polityczną obietnicę Jarosława Kaczyńskiego złożoną mieszkańcom Elbląga", przeprowadzając "eksperyment na środowisku" i "lekceważąc zgłaszane wątpliwości". Co ciekawe, wspomniane przez marszałka wątpliwości zgłaszane były przez rosyjskie władze, oficjalnie z troski o środowisko.

Kontrakt o budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną został podpisany w październiku ub. roku. Koszt realizacji przedsięwzięcia to ok. 992 mln zł.

JS/wPolityce.pl

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij