Sasin: Przyszły rok bez podwyżek cen energii elektrycznej dla indywidualnych odbiorców

Redakcja
2019-11-18

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zadeklarował, że 2020 rok nie przyniesie wzrostu cen energii dla odbiorców indywidualnych.

Sasin: Przyszły rok bez podwyżek cen energii elektrycznej dla indywidualnych odbiorców

- Podwyżki (cen prądu) dla indywidualnych odbiorców nie będzie i zrobimy wszystko, żeby tak się stało - powiedział cytowany przez "Money.pl" Jacek Sasin w wywiadzie dla radia RMF FM.

- Dla firm podwyżka już była w tym roku - dla dużych, ale małych i średnich udało się je utrzymać. Ale nie da się tego robić w nieskończoność - podmioty gospodarcze muszą się liczyć z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika z rynkowych cen wytwarzania energii - dodał wicepremier.

Sasin powiedział też, że nowopowołane Ministerstwo Klimatu jedynie w małym stopniu przejmie kompetencje dotychczasowego Ministerstwa Środowiska, a w znacznym - kompetencje dotychczasowego Ministerstwa Energii, tj. planowanie modelu energetycznego.

- Za ceny prądu odpowiada w tej chwili minister aktywów państwowych, czyli ja, ponieważ na razie, dopóki nie zmieniliśmy ustawy o działach - a nie jest prosto ją zmienić, bo trzeba cały proces legislacyjny przeprowadzić - dział energia jest w tym ministerstwie - zaznaczył Sasin.

Aktualnie, do końca 2019 r., obowiązuje ustawa, która obniżyła akcyzę na prąd i opłatę przejściową, ale przede wszystkim ustaliła poziom cen energii elektrycznej dla odbiorców końcowych równą taryfom i cennikom sprzedawców obowiązującym 30 czerwca 2018 r.

JS/Money.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij