Sasin: rząd przygotował rozwiązania, by gospodarstwa domowe nie odczuły podwyżek cen prądu

Redakcja
2019-12-16

- Zrobimy wszystko, żeby indywidualne gospodarstwa domowe nie odczuły podwyżki cen prądu. Rząd ma przygotowane pewne rozwiązania prawne. Mogą to być rekompensaty dla odbiorców powiedział w poniedziałek na antenie RMF FM wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin: rząd przygotował rozwiązania, by gospodarstwa domowe nie odczuły podwyżek cen prądu

Jak powiedział Sasin, "są różne metody, żeby podwyżki nie było".

- Tak, jak zrobiliśmy to w tym roku, że było to ustawowe zamrożenie cen, czyli tak naprawdę budżet rekompensował to wprost fifmom energetycznym. Istnieją również inne metody, jak chociażby rekompensaty dla samych odbiorców - powiedział Sasin.

Urząd Regulacji Energetyki otrzymał w listopadzie wnioski taryfowe od czterech spółek obrotu (PGE, Enei, Energi i Taurona).

- URE to jest instytucja niezależna i analizuje (...) wnioski firm energetycznych, które zostały złożone, jeśli chodzi o ustalenie taryf. (...) oczekiwania firm - co tu dużo mówić - są takie, żeby te ceny wzrosły - powiedział wicepremier.

- Powiedziałem, że nie zapłacą więcej gospodarstwa domowe, tak? To jest to samo, że nie będzie podwyżki, tak? Nie zapłacą więcej gospodarstwa domowe i to podtrzymuję. Mamy przygotowane pewne rozwiązania prawne, o których będę mówił w sytuacji, jeśli będziemy mieli jasność co do tego, jaki będzie werdukt URE. Wtedy też będę mówił o rozwiązaniach prawnych - zapewnił Jacek Sasin.

Wicepremier zaznaczył, że w wypadku firm i instytucji żadne deklaracje nie są składane.

JS/PAP

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij