Sondaż dla DoRzeczy.pl. Andrzej Duda z dużą przewagą

Redakcja
2020-01-12

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator na zlecenie DoRzeczy.pl, gdyby do wyborów prezydenckich doszło w najbliższą niedzielę, wygrałby je Andrzej Duda. Urzędujący aktualnie prezydent ma dużą przewagę nad pozostałymi kandydatami.

Sondaż dla DoRzeczy.pl. Andrzej Duda z dużą przewagą

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP/d

Według sondażu, Andrzej Duda liczyć może obecnie na 47,7 proc. głosów. W stosunku do grudniowego badania odnotował wzrost o 1,1 pkt proc. Na drugim miejscu znalazła się kandydatka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska z wynikiem 22,7 proc. Ona z kolei zyskała 0,3 proc. Podium zamyka Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 9 proc.

Kolejne miejsca zajęli kolejno Robert Biedroń (8,8 proc.), który w zestawieniu zastąpił Adriana Zandberga z wynikiem lepszym o 0,5 pkt proc., Szymon Hołownia (6,9 proc., -1 proc.), Krzysztof Bosak z Konfederacji (4,3 proc., -0,3 proc.).

0,6 proc. badanych oddałoby swój głos na innego kandydata.

Badanie przeprowadzone zostało w dniach 9-10 stycznia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1018 dorosłych osób, metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Prezentowane wyniki uwzględniają wyłącznie osoby, które zadeklarowały obecność na głosowaniu i wskazały konkretnego koandydata.

Według szacunków frekwencja wyniosłaby 65 proc. Sondaż został zrealizowany przez pracownię Estymator (www.estymator.com.pl).

JS/DoRzeczy.pl

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij