Spółka HEG wycofuje się ze sprzedaży energii i gazu

Redakcja
2019-11-29

Hermes Energy Group (HEG) w dniu 28 listopada wydał komunikat, iż od 1 grudnia b.r. kończy dostawę energii elektrycznej i gazu. Firma stawiała siebie w roli wicelidera rynku gazu w Polsce. W roku 2018 spółka odnotowała obroty w wysokości ok. 4,3 mld zł, co odpowiada 5% polskiego rynku gazowego.

Spółka HEG wycofuje się ze sprzedaży energii i gazu

- W związku z trudną sytuacją finansową, a co za tym idzie i operacyjną spółki, z dniem 1 grudnia 2019 r. HEG zakończy działalność koncesjonowaną polegającą na sprzedaży i dostawie paliwa gazowego i energii elektrycznej wszystkim odbiorcom końcowym spółki - zakomunikowali w wydanym oświadczeniu prezes spółki Andrzej Bąk i członek zarządu Paweł Urbaniak.

Zaznaczyli, ze od 1 grudnia dostawy energii elektrycznej i gazu zapewniane będą przez sprzedawców awaryjnych, co jest zgodne z przepisami prawa.

W związku z powyższym, w celu skrócenia do minimum okresu świadczenia usług przez sprzedawców zastępczych konieczne jest jak najszybsze zawarcie nowych umów na dostawy prądu i gazu.

Decyzja HEG wiąże się z dużymi utrudnieniami dla klientów spółki.

- Klienci HEG otrzymali w czwartek, 28 listopada informację, że spółka 1 grudnia zaprzestaje prowadzenia działalności koncesjonowanej, co w praktyce oznacza, że z tym dniem zaprzestaje sprzedaży energii elektrycznej i gazu. Klienci znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, bo dostali tylko dwa dni - czwartek i piątek - na wybór sprzedawcy rezerwowego - powiedział cytowany przez Business Insider Mateusz Brandt, ekspert rynku energii, właściciel Brandt Energy Consulting oraz dyrektor handlowy Instytutu Doradztwa Energetycznego.

JS/Business Insider

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij