Spółki energetyczne złożyły wnioski o podwyżkę cen energii

Redakcja
2019-11-18

Wszystkie państwowe spółki energetyczne, jak Energa, Enea czy Tauron złożyły do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wnioski o zmianę cenników na 2020 rok.

Spółki energetyczne złożyły wnioski o podwyżkę cen energii

Wniosek dotyczy podwyżki cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Potwierdził to wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

- Wiem, że zostały złożone do URE - mówi Jacek Sasin w rozmowie z RMF FM.

Nieznana jest jeszcze wartość tych podwyżek. Wiadome jest jednak, że w celu "łagodzenia" tych podwyżek Jacek Sasin zapowiada naradę z prezesami Polskiej Grupy Energetycznej, Energi, Enei i Taurona .

Wcześniej informowaliśmy o tym, że Jacek Sasin zapewniał w rozmowie z RMF FM, że podwyżek cen prądu dla odbiorców indywidualnych nie będzie.

- Jest intencją rządu, by te ceny dla indywidualny odbiorców nie wzrosły. Będziemy tutaj szukać takich możliwości, żeby firmy energetyczne były w stanie utrzymać dotychczasowe taryfy dla tych odbiorców - zapowiadał wicepremier.

Szef Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin, w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" powiedział, że "tego typu ingerencja zawsze ma złe konsekwencje dla funkcjonowania rynku".

Listopadowa projekcja NBP zakłada, że ceny prądu dla gospodarstw domowych wzrosną w 2020 i 2021 roku o 8%.

JS/Business Insider

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij