Straż Graniczna otrzymała nowe systemy ochrony granic

Redakcja
2020-01-03

Straż Graniczna na koniec grudnia pozyskała kolejne systemy ochrony perymetrycznej AMSTA-SG. Pięć miesięcy wcześniej została zawarta umowa między spółką MindMade, będącą centrum kompetencyjnym Grupy WB w obszarze systemów bezpieczeństwa wewnętrznego, a Biurem Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej.

Straż Graniczna otrzymała nowe systemy ochrony granic

Otrzymane przez SG zestawy urządzeń perymetrycznych zawierają czujniki sejsmiczne, kamery, przenośne odbiorniki alarmowe, dedykowane systemy łączności oraz stacjonarną stację kontroli wraz z aplikacją zarządzającą. Uzupełnienie jednostek Straży Granicznej o powyższe zestawy ma poprawić możliwości monitorowania i wykrywania przekroczeń granicy państwowej przez niepowołane osoby i pojazdy. 

Jak zaznacza Grupa WB, podpisanie umowy jest "ukoronowaniem wieloletnich prac nad opracowaniem całkowicie polskiego, kompleksowego systemu do ochrony rozległych obszarów, granic, a także obiektów infrastruktury krytycznej - AMSTA". Urządzenia wchodzące w skład zestawów są autorskimi opracowanianiami inżynierów MindMade. Jak informują przedstawiciele firmy, zastosowane w sensorach sejsmicznych rozwiązania techniczne bazują na ich własnych i opartych o sieci neuronowe algorytmach obróbki sygnałów. Ponadto do przesyłania danych i informacji o przekroczeniach stref chronionych wykorzystywane są niskomocowe rozwiązania z zakresu łączności - podkreśla Grupa WB.

System ochrony perymetrycznej jest kolejnym rozwiązaniem Grupy WB, zaraz po bezzałogowym systemie obserwacyjnym FLYEYE oraz Platformie Integracji Komunikacji PIK, które trafia do służby w Straży Granicznej.

JS/InfoSecurity24

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij