Technologie elektromobilne od Grupy WB na PowerPol

Redakcja
2020-01-30

Grupa WB - znana przede wszystkim jako największy polski prywatny producent sprzętu wojskowego - to również firma produkująca na rynek cywilny. Tworzone w zakładach i laboratoriach Grupy technologie cywilne z powodzeniem wykorzystywane są w sektorach infrastruktury, transportu, kolejnictwa, energetyki, a nawet w ochronie środowiska. Teraz firma pochwaliła się swoimi działaniami w obszarze elektromobilności.

Technologie elektromobilne od Grupy WB na PowerPol

Fot. Grupa WB/materiały promocyjne

Działania Grupy w tej dziedzienie prezentował podczas Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol dr inż. Rafał Kajka. Jubileuszowa edycja PowerPol odbyła się w dn. 27-28 stycznia w Warszawie. Program obejmował zagadnienia, które stały się okazją do wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami rządu, największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, najważniejszych organizacji branżowych, środowisk akademickich oraz przedstawicieli biznesu.

Podczas panelu „Rozwój e-mobility – pojazdy elektryczne, stacje ładowania, technologie magazynowania energii” Rafał Kajka podkreślał jak istotne są inwestycje w autorskie rozwiązania krajowych specjalistów, życząc zebranym, by „eksplozja polskiej myśli technicznej wymusiła transfer środków we własny biznes, a nie jedynie w zakup aut elektrycznych produkowanych za granicą”.

KB/WB Group

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij