Terytorialsi w posiadaniu prawie 50 dronów

Redakcja
2019-12-03

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował o zrealizowaniu przez WB Electronics dostaw 12 zestawów dronów FlyEye dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Od 2020 roku systemy te będą uczestniczyły w działaniach obserwacyjno-rozpoznawczych realizowanych przez terytorialsów.

Terytorialsi w posiadaniu prawie 50 dronów

Umowa, jaką w grudniu 2018 roku zawarło WB Electronics z Inspektoratem Uzbrojenia przewidywała dostawę trzech zmodernizowanych zestawów bezzałogowych statków powietrznych FlyEye z opcją zakupu kolejnych dziewięciu. Z tej dodatkowej opcji MON skorzystał w lipcu.

W związku z powyższym zamówienie osiągnęło ilość 12 zestawów. Składa się na nie w sumie 48 systemów FleEye.

W listopadzie zakończyły się pierwsze kursy dla operatorów tych bezzałogowców. W związku z tym począwszy od stycznia 2020 roku WOT będzie miał możliwość samodzielnego wykorzystywania systemów do operacji rozpoznawczych na szczeblu taktycznym.

Posiadając dwanaście zestawów dronów FlyEye, Wojska Obrony Terytorialnej stają się największymi użytkownikami tego typu urządzeń w Wojsku Polskim. Poza WOT, takimi systemami pochwalić się też mogą Wojska Lądowe i Wojska Specjalne.

JS/Defence24

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij