To ostatnia niedziela...

Redakcja
2019-12-07

Niedziela 8 grudnia jest ostatnią w tym roku, w której większość sklepów będzie zamknięta. We wszystkie pozostałe będzie można normalnie dokonywać zakupów.

To ostatnia niedziela...

8 grudnia otwarte będą tylko te sklepy, których właściciele osobiście zdecydują stanąć za ladą.

Natomiast 15, 22 i 29 grudnia przypadają niedziele handlowe. Ustawa ograniczająca handel w niedziele i święta w 2019 dopuszcza handel w każdą ostatnią niedzielę miesiąca oraz dwie poprzedzające święta Bożego Narodzenia i jedną poprzedzającą Wielkanoc.

2020 rok przyniesie kolejne zmiany w tej kwestii. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także, jak to ma miejsce w 2019 roku, w dwie ostatnie niedziele poprzedzające święta bożonarodzeniowe oraz jedną poprzedającą Wielkanoc.

Pamiętać należy także o katalogu wyłączeń, który umożliwia handel w niedziele w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, sklepach z prasą czy kawiarniach.

Złamanie zakazu handlu wiąże się z konsekwencjami finansowymi (od 1 tys. zł do 100 tys. zł), bądź, w wypadku uporczywego łamania przepisów ustawy, ograniczeniem wolności.

JS/Business Insider

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij