UWAGA przed fałszywymi mailami dotyczącymi kontroli skarbowej!

Redakcja
2020-01-21

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie wydała ostrzeżenie przed mailami o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej podatnika. I przestrzega, że to kolejna próba wyłudzenia danych osobowych podatników.

UWAGA przed fałszywymi mailami dotyczącymi kontroli skarbowej!

fot. Pixabay

Jak wyjaśnia Izba, mail, o którym mowa, wysyłany jest z informacją, że urząd skarbowy zamierza przeprowadzić kontrolę w wyznaczonym terminie z powodu braku możliwości kontaktu z podatnikiem.

"Mazowiecka administracja skarbowa nie jest autorem tych e-maili. (...) IAS w Warszawie prosi o szczególną ostrożność w każdym przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości. W takiej sytuacji należy powstrzymać się od jakichkolwiek czynności, przede wszystkim nie wolno otwierać załączników" - informuje Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby.

Zaznaczyła, że bardzo niebezpieczne jest otwieranie załączników w takich wiadomościach lub odpowiadanie nadawcy. Może to bowiem spowodować zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem lub udostępnić dane podatnika nieuprawnionym osobom.

"Przypominamy także, że adresy mailowe jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej posiadają rozszerzenie @mf.gov.pl" - podkreśla Pasieczyńska.

JS/PAP

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij