W grudniu może paść rekord wysokości wynagrodzeń

Redakcja
2019-12-19

Jeśli rzeczywistość będzie zgodna z prognozami ekonomistów, które mówią o wzroście 6-6,5% r/r, w grudniu padnie rekord wysokości wynagrodzeń. Przeciętne wynagrodzenie wówczas przekroczy wartość 4 tys. zł na rękę.

W grudniu może paść rekord wysokości wynagrodzeń

W środę opublikowane przez GUS zostały statystyki dotyczące średniego wynagrodzenia w średnich i dużych firmach. Dane spotkały się z zawodem, gdyż w skali roku płace te wzrosły o 5,3 proc. w stosunku do 5,9 proc. przewidywanych przez ekonomistów. Jednak zgodnie z informacjami, jakie podaje portal money.pl, ekonomiści zapowiadają poprawę w grudniu. Wówczas wynik wzrostu średnich płac ma przekroczyć 6% w skali roku.

Zaznaczyć jednak należy, co czynią ekonomiści, że w ciągu najbliższych tygodni te prognozy mogą ulec modyfikacjom. A to za sprawą bardziej szczegółowych danych za listopad, uwzględniających strukturę płac w poszczególnych branżach.

Pewne jest, że padnie rekord. Nie wiadomo jedynie, na jakim pułapie zatrzyma się statystyka w przyszłym miesiącu. Średnia pensja będzie wyższa od 5500 zł brutto, ale czy przekroczy 5600 zł? Odpowiedź już za kilka tygodni.

Dotychczasowy rekord padł w grudniu 2018 r. Wówczas średnia płaca wyniosła 5275 zł brutto.

JS/money.pl

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij