W Niemczech awantura o Huawei i sieć 5G

Redakcja
2019-11-12

Niemiecka minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer zapowiedziała, że ze względów bezpieczeństwa Niemcy nadal mogą zdecydować o wykluczeniu chińskiego dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego Huawei Technologies z budowy danych piątej generacji (5G).

W Niemczech awantura o Huawei i sieć 5G

Niemiecki rząd próbuje ukształtować kryteria bezpieczeństwa 5G w sposób, który uniemożliwiłby zagranicznym rządom uzyskanie dostępu do ważnej infrastruktury Niemiec. Berlin jest skłonny przyjąć bardziej restrykcyjne podejście do Huawei i może wykluczyć chińskiego dostawcę sprzętu przynajmniej z niektórych części sieci 5G. Ponadto w poniedziałek tamtejszy minister spraw zagranicznych Heiko Maas podał w wątpliwość uczestnictwo Huawei w budowie krajowej sieci 5G.
Rząd niemiecki chce stworzyć równe  szanse i  warunki działania dla wszystkich dostawców sprzętu.
Tymczasem Stany Zjednoczone wywierają presję na swoich sojusznikach, aby ci wykluczyli Huawei, wiodącego dostawcę sprzętu telekomunikacyjnego z globalnym udziałem w rynku wynoszącym 28 proc., tłumacząc, że jego sprzęt umożliwia Chinom szpiegowanie innych krajów.

DL/euronews

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij