W Polsce mamy już ponad 4 tys. dróg szybkiego ruchu

Redakcja
2019-11-07

W chwili otwarcia obwodnicy Szczecinka (elementu trasy S11), łączna długość tras szybkiego ruchu w Polsce przekroczyła 4 tys. km. Podczas uroczystego otwarcia tego odcinka podpisana została tablica upamiętniająca osiągnięcie tej granicy.

W Polsce mamy już ponad 4 tys. dróg szybkiego ruchu

Obwodnica Szczecinka liczy sobie 12 kilometrów długości. Jest elementem trasy S11 biegnącej docelowo od Kołobrzega do Piekar Śląskich. Uroczystość otwarcia tego odcinka była wyjątkowa, bowiem w chwili otwarcia tego fragmentu drogi ekspresowej łączna długość wszystkich dróg szybkiego ruchu w Polsce, które są oddane do użytku, przekroczyła 4000 km.

- Obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 to inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców miasta i kierowców, którzy podróżują tą trasą. Dzięki niej z miasta zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy, znikną uciążliwe korki, tworzące się zwłaszcza w okresie wakacyjnym, i poprawi się bezpieczeństwo na drodze - powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

- W ciągu najbliższych 2-3 lat powinniśmy przekroczyć barierę 5 tys. km. Obecnie w realizacji mamy jeszcze około 1,1 tys. km dróg, a w przetargach kolejne blisko 350 km. Dalsze odcinki objęte są różnymi etapami prac przygotowawczych - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Planowana docelowa sieć dróg szybkiego ruchu ma przekraczać 8 tys. kilometrów.

JS/money.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij