Wyższe ceny prądu. Sasin: polskie rodziny nie poniosą kosztów

Redakcja
2020-01-03

- Pracujemy nad systemem rekompensat finansowych dla odbiorców indywidualnych - informuje Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Wyższe ceny prądu. Sasin: polskie rodziny nie poniosą kosztów

Taryfy Enei i Energi Obrót zostały zatwierdzone przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Będzie się to wiązało ze wzrostem cen rachunków o średnio 9 zł.

Jak informował wcześniej serwis money.pl, zatwierdzone wcześniej były stawki Operatora Systemu Przesyłowego (PSE), pięciu dystrybutorów energii elektrycznej: PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja, Enea Operator, Energa Operator, innogy Stoen Operator oraz taryfę na sprzedaż energii sprzedawcy z urzędu - Tauron Sprzedaż.

Na antenie "Salonu Politycznego" Polskiego Radia minister Jacek Sasin zapewnił, że mimo wzrostu cen energii elektrycznej, Polacy ich nie odczują.

- Skala wzrostu cen energii została drastycznie ograniczona. Mówiło się o prognozach podwyżek na poziomie 40 proc. Te czarne wizje się nie sprawdziły. Średni wzrost cen to faktycznie około 9 zł do rachunku. To niewielki wzrost w kontekście tego, co się dzieje wokół nas - informował Sasin.

Minister zapewnił, że rząd jest w trakcie prac nad systemem rekompensat dla gospodarstw domowych.

JS/money.pl

Komentarze

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij