Zapraszam do naszej strefy oraz na nasz panel na KONGRESIE 590!

Piotr Hofman
2019-10-05

Jak utrwalać rozwojowe trendy napędzające polską gospodarkę? Jak musi zmieniać się państwo, by mógł rosnąć biznes? To pytania, które stawiają sobie organizatorzy tegorocznego Kongresu 590. Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa też poszuka na nie odpowiedzi jako Partner tego wydarzenia. Zapraszamy do naszej strefy (na II piętrze, w sektorze MŚP) oraz na panel, jaki organizujemy - w poniedziałek o godz. 16.10 na Małej Scenie MŚP.

Zapraszam do naszej strefy oraz na nasz panel na KONGRESIE 590!

To dla nas z jednej strony zaszczyt, ale z drugiej wyznacznik tego, że rośniemy w siłę i jesteśmy coraz wyraźniej dostrzegani na mapie gospodarczych stowarzyszeń w Polsce. Zostaliśmy Partnerem jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju, z czego oczywiście jesteśmy dumni i co nas bardzo cieszy. Na Kongresie 590 Rada Gospodarcza SWS będzie miała własną strefę – w sektorze MŚP (II piętro), do której wszystkich, którzy czynnie uczestniczyć będą w tym roku w „Pięćset Dziewięćdziesiątce”, serdecznie zapraszamy.

Strefę tę organizujemy wspólnie z naszymi partnerami, czyli ze Stowarzyszeniem Regionalnych Browarów Polskich oraz Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce „Browary Polskie”. Nie jest to przypadek, bo akurat branża piwowarska to świetny przykład na to, że po pierwsze – warto się zrzeszać, bo wtedy można więcej, a po drugie – małe i średnie browary kapitalnie się rozwijają, udowadniając, że sektor MŚP może być solidnym fundamentem każdej branży. Zresztą trudno nie zauważyć, że nic tak dobrze nie zrobiło piwu, jak małe i średnie regionalne browary. Dziś z tej gałęzi gospodarki możemy być wyjątkowo dumni, bo polskie piwo z powodzeniem podbija świat. Polskie browary nie ograniczają się do działania na rodzimym rynku – nasze piwo jest znane i cenione na całym świecie, a polskie firmy eksportują złoty trunek do kilkudziesięciu krajów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że eksport piwa z Polski jest pięciokrotnie większy od importu, a butelki z piwem są jednym z najczęściej wysyłanych w świat produktów z kodem 590. Więcej o tym przeczytacie Państwo w aktualnym numerze „Forum Polskiej Gospodarki”.

Podczas Kongresu 590 poprowadzimy również panel dyskusyjny pt: "Otoczenie prawne i podatkowe - jak stymulować rozwój sektora MŚP na przykładzie branży piwowarskiej". To temat niezwykle ważny i cały czas aktualny. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie małe i średnie firmy są podmiotami najbardziej wrażliwymi na zmiany prawa i nowe rozwiązania podatkowe. A zapowiedzi tych zmian przybywa... Ewentualne dodatkowe ciężary związane z obsługą prawno-podatkową mogą przesądzić o opłacalności biznesu. Zresztą praktyka pokazuje, że złe prawo i niewłaściwe stosowanie obowiązujących regulacji może doprowadzić do bankructwa nawet prężnie działąjące przedsiębiorstwa. Nie dziwi więc, że wielu polskich przedsiębiorców właśnie otoczenie regulacyjne uważa za jedną z kluczowych barier dla rozwoju swojej działalności. Krótko mówiąc, spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie zadane przez organizatorów Kongresu: „Jak musi (powinno) zmieniać się państwo, by mógł rosnąć biznes?”.

W panelu wezmą udział:
Adam Abramowicz - Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
Marek Niedużak - Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii
Bartłomiej Morzycki - Dyrektor Generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce
Andrzej Olkowski - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich
Piotr Hofman - Prezes Zarządu Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa

Dyskusję poprowadzi Krzysztof Budka - redaktor naczelny "Forum Polskiej Gospodarki"

Raz jeszcze zapraszam do Jasionki, oczywiście do naszej strefy.

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij