Zmiana na stanowisku pełnomocnika rządu ds. CPK

Redakcja
2019-11-25

Pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie Marcin Horała - oznajmił w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" premier Mateusz Morawiecki. Mikołaj Wild - dotychczasowy pełnomocnik, będzie się ubiegał o stanowisko prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Zmiana na stanowisku pełnomocnika rządu ds. CPK

- Nad budową Centralnego Portu Koniunkcyjnego pracujemy intensywnie, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Wchodzimy w etap, w którym - wiem z doświadczenia - zaczną się mnożyć rzucane pod nogi kłody, pojawiać różne naciski. Dlatego podjąłem decyzję, że pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie Marcin Horała - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Sieci".

Powiedział, że docenia dokonania wiceministra infrastruktury i dotychczasowego pełnomocnika rządu ds. CPK Mikołaja Wilda. Jednak widzi potrzebę zmiany, "by te rysujące się na horyzoncie przeszkody nas nie zatrzymały".

- Teraz potrzebny jest tam polityk, który będzie miał siłę polityczną konieczną na tym etapie - oznajmił Morawiecki.

- Zamierzam ubiegać się o stanowisko prezesa spółki CPK. Oczywiście o ostatecznym wyborze zadecyduje konkurs - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Mikołaj Wild.

- Nie jest możliwe dalsze łączenie funkcji merytorycznego kierownika projektu i roli "sponsora" odpowiedzialnego za stabilne poparcie polityczne. Obie misje są na tyle ważne, że jeżeli którakolwiek z nich nie będzie realizowana z pełną determinacją, projekt utknie – tak jak wiele innych w Polsce i na świecie - dodał Wild.

JS/WNP.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij