fbpx
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwum12. Festiwal Biegowy tuż za rogiem!

12. Festiwal Biegowy tuż za rogiem!

Już 10 września startuje 12. edycja Festiwalu Biegowego. Po zakończeniu XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu, uczestnicy udadzą się na Sądecczyznę, by zmierzyć się w konkurencjach biegowych.

W tym roku centrum Festiwalu Biegowego przenosi się do Piwnicznej-Zdroju. To tam zaplanowano stworzenie wielkiego Miasteczka Biegacza, składającego się z tymczasowych pawilonów o powierzchni ponad czterech tysięcy metrów kwadratowych. Biegi będą odbywały się również w Nowym Sączu, w Starym Sączu i w Rytrze, ale najważniejszą areną wydarzeń sportowych będzie właśnie Miasteczko Biegacza w Piwnicznej-Zdroju.

Z tego miejsca na trasę ruszą zawodnicy, którzy będą zmagać się w dwudziestu różnych konkurencjach. Biegacze do wyboru mają zarówno krótkie, jak i długie dystanse – począwszy od 300 i 400 metrów, po biegi na 40, 60, a nawet 100 km. Łącznie na biegaczy czeka 300 kilometrów tras i ok. 4 kilometry przewyższeń! Nie zabraknie także najtrudniejszej konkurencji Festiwalu Biegowego – Iron Run. To bieg, który składa się z dziewięciu części rozgrywanych w ciągu trzech dni. Łączna trasa, którą pokonają uczestnicy tej konkurencji, wyniesie prawie 160 km.

W tym roku czeka nas również wyjątkowa niespodzianka. W niedzielę 12 września odbędzie się Sztafeta Poprad Aqua Running, czyli bieg po rzece. Długość trasy to dwukrotna szerokość rzeki Poprad, a uczestnicy będą zaopatrzeni w szelki, kask asekuracyjny i kije do nordic walkingu.

Dla najlepszych zawodników organizatorzy przewidzieli nagrody finansowe oraz rzeczowe. Suma wartości wszystkich nagród wynosi 450 tysięcy złotych. Jedną z nich jest samochód, który zostanie rozlosowany wśród tych, którzy ukończą przynajmniej jeden z biegów o dystansie co najmniej 10 kilometrów.

Warto wspomnieć, że biegi górskie będą całkowicie wolne od plastiku. Posiadanie własnego naczynia lub wielorazowego kubeczka do picia wpisane jest na listę wyposażenia obowiązkowego. Dotyczy to sobotniego Biegu 7 Dolin na wszystkich dystansach oraz niedzielnego biegu górskiego na 23 km. Uczestnicy biegu na 100 km otrzymają na trasie także trzy gorące posiłki.

Interesującym urozmaiceniem biegania będzie akcja ploggingowa. Jej uczestnicy otrzymają bezpłatny pakiet – worki na śmieci, rękawiczki oraz opaskę #PloggingTeam. Pod uwagę nie będzie brany czas pokonanego dystansu, lecz ilość zebranych śmieci. Celem tej akcji – obok oczyszczenia górskich ścieżek z odpadów – będzie popularyzacja zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Trzydniowym konkurencjom biegowym towarzyszyć będzie także kulturalne wydarzenie – Festiwal Lachów i Górali. Od 10 do 12 września w strefie sportowej “Nakło” prezentować się będą folklorystyczne zespoły lachowskie i góralskie. W szranki stanie aż 46 zespołów regionalnych, wystąpi także gościnnie 5 zespołów zagranicznych, w tym ze Słowacji oraz z Węgier.

W ostatniej przedpandemicznej edycji Festiwalu Biegowego – w 2019 roku – wystartowało w nim blisko 9 tysięcy osób, a przez strefy aktywności, koncerty czy biegowe EXPO przewinęło się ich ok. 15 tysięcy. W tym roku możemy liczyć na poprawienie tych wyników!

Osoby zainteresowane udziałem w tegorocznym Festiwalu Biegowym zapraszamy do rejestracji dostępnej na stronie internetowej www.rejestracja-festiwalbiegowy.pl/.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA