fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwum1,4 mln chrześcijan żąda od Netflixa usunięcia bluźnierczego filmu. Netflix ma to...

1,4 mln chrześcijan żąda od Netflixa usunięcia bluźnierczego filmu. Netflix ma to jednak gdzieś

Kontrowersje budzi film "Pierwsze kuszenie Chrystusa" autorstwa tzw. komików z brazylijskiej grupy Porta dos Fundos (Tylne Drzwi).

„Każdego roku brazylijska grupa „komediowa” »Porta dos Fundos« (Tylne drzwi) produkuje na święta Bożego Narodzenia film, którego celem jest atakowanie chrześcijan i chrześcijaństwa. Cykl ukazuje się pod tytułem: »Pierwsze kuszenie Chrystusa«. Można powiedzieć, że produkcje te mają jeden, jedyny cel – bluźnierstwo. Rzecz jasna obiektem tego bluźnierstwa jest tylko jedna, jedyna religia – chrześcijaństwo” – można przeczytać w petycji, którą podpisało już ponad 1,4 mln osób.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Film ukazuje Jezusa jako homoseksualistę, obraża Matkę Bożą i Apostołów. Nic dziwnego, że wywołał poruszenie wśród widzów na całym świecie. W samej Brazylii, skąd pochodzi, dwa miliony osób podpisało się pod petycją żądającą usunięcia go z platformy Netflix.
W Polsce do takiego samego apelu przyłączył się m.in wicepremier Jarosław Gowin. „Reed Hastings: Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy!” – apelował w niedzielę za pośrednictwem Twittera. Gowin opublikował też link do petycji w tej sprawie.

Co do powiedzenie na ten temat ma sam Netflix? Wydał oświadczenie na łamach gazety "O Estado de S. Paulo", w której informuje, że "ceni i akceptuje twórczą swobodę artystów, z którymi współpracuje" oraz że ma świadomość, że nie wszystkim ta treść się spodoba. Przedstawiciele platformy podkreślili, że w ramach swojej oferty mają też wiele produkcji, które zawierają historie biblijne.

Krótko mówiąc, 1,4 mln podpisów nie robi na przedstawicielach Netflixa żadnego wrażenia, a uczucia religijne chrześcijan i poczucie przyzwoitości mają w… głębokim poważaniu. 

JS

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA